Szakmai előadáson mutatták be szakemberek a legújabb mikrobiológiai diagnosztikai módszereket az Országos Onkológiai Intézetben.
A legújabb, gyors és pontos vizsgálati módszereket mutatták be „Az infekciók molekuláris módszerekkel történő kimutatása: alkalmazás a klinikai gyakorlatban” címmel rendezett találkozón.
Kristóf Katalin, a Semmelweis Egyetem Orvosi Mikrobiológiai Intézetének professzora előadásában bemutatta, hogyan segíthetnek a nukleinsav alapú tesztek a vírusok, baktériumok és gombák korai felismerésében. Sinkó János, az Országos Epidemiológiai Központ szakértője részletesen ismertette, milyen molekuláris módszerekkel azonosíthatók az infekciók a kórházi környezetben, míg Várdai Zita, a Biomedica cég képviseletében, a gyorsdiagnosztika szerepéről és jövőbeni lehetőségeiről tartott előadást.
Az eseményen Prof. Dr. Patócs Attila, az Országos Onkológiai Intézet orvosigazgatója kiemelte: „A gyors és pontos diagnosztika kulcsfontosságú az onkológiai ellátásban, hiszen a pontosan és időben felismert fertőzések kezelésével csökkenthetők a szövődméynek, így hozzájárulhatunk a betegek életminőségének javításához. Az ilyen korszerű módszerek bevezetése segíti az Országos Onkológiai Intézet munkáját és növelik a betegeink gyógyulási esélyeit.” – tette hozzá az orvosigazgató.
A szakmai fórumon a résztvevők megismerhették az új diagnosztikai technológiák gyakorlati alkalmazását, amelyek a jövőben jelentősen hozzájárulhatnak a betegek hatékonyabb és biztonságosabb ellátásához.