„A zene gyógyít” – ezt az elvet testesítette meg Bátori Éva operaénekesnő, amikor nyolc tanítványával együtt ellátogatott az Országos Onkológiai Intézetbe, hogy különleges koncertet adjon a gyógyulni vágyóknak. Az előadás a szórakozás mellett reményt és lelki erőt is adott, különösen azoknak a betegeknek, akik gégeműtéten estek át, és most tanulnak újra beszélni.
„Az ilyen alkalmak emlékeztetnek arra, hogy a gyógyulás útján mennyire fontos a lelki támogatás. A zene elképesztő hatással volt rám. De én mindig szívesen jövök ide, ebbe a közösségbe, ez a mai nap szerintem mindannyiunk számára különleges volt” – mondta Kollárné Puchler Erika, aki gyógyult betegként évek óta részt vesz a rehabilitációs képzéseken.
A rendezvény főszervezője, Dr. Mészáros Krisztina főorvos, a Rehabilitációs Osztály vezetője, aki heti rendszerességgel foglalkozik a betegek beszédének helyreállításával. „Ezek az alkalmak mindig fontosak a betegek lelki és fizikai erősödésében, hiszen az újra beszélni tanulás mellett a közös élmények is sokat számítanak. A mai, rendkívüli előadás különleges érzelmi támogatás számukra, mert most értük szólt a zene” – mondta Dr. Mészáros Krisztina.
Bátori Éva operaénekesnő mély érzelmekkel beszélt az eseményről: „A zene képes megérinteni a lélek legmélyebb zúgait, és ilyenkor érzem igazán, hogy mit jelent közösségben lenni. Ma itt, ezekkel az emberekkel, olyan pillanatokat éltünk át, amelyek emlékeztetnek arra, hogy a gyógyulás útján a támogatás, a szeretet és a közös élmények milyen fontosak. A művészet nemcsak szórakoztat, hanem reményt ad.”
„A műtéti beavatkozás után a gyógyulás nemcsak fizikai, hanem lelki kihívás is. Ez az előadás szerintem mindannyiunkat emlékeztetett a művészet gyógyító erejére” – fogalmazott Dr. Kovácsné Dr. Sántha Beáta főorvos, a Fej-Nyak Sebészeti Osztály vezetője.
Dr. Takácsi-Nagy Zoltán, főigazgató helyettes, a Sugárterápiás Központ vezetője elmondta, hogy az intézet sok fej-nyaki daganatos beteget kezel, és fontosnak tartják a páciensek teljes körű rehabilitációját. Ennek részeként különféle foglalkozásokat és támogató programokat is kínálnak. „Ezek a programok segítenek abban, hogy a betegek ne csak a fizikai felépülésre készüljenek fel, hanem a lelki jólétükre is figyeljenek” – tette hozzá.
A szervezők bíznak abban, hogy a jövőben más művészek is szívesen vállalják a zene erejével gyógyuló betegek támogatását..