
ORSZÁGOS ONKOLÓGIAI INTÉZET
SZAKMAI TEVÉKENYSÉG
Onkológiai eljárásrend veszélyhelyzet idején
Az EMMI Egészségügyi Szakmai Kollégium Onkológia és sugárterápia tagozatának ajánlása
KUTATÁS ÉS FEJLESZTÉS
Az Országos Onkológiai Intézet több mint fél évszázada a magyar onkológia epidemiológiai, szervezési, módszertani, terápiás, kutatási és oktatási központja. Bármelyik ország nemzeti onkológiai intézetével összehasonlítható, hazánkban és a környező országokban az egyetlen komprehenzív rákcentrum, kiváló nemzetközi elismertséggel és 95 % feletti betegelégedettségi mutatóval. Az Intézet titka a dolgozóinak szakmai kiválósága és emberi helytállása.
Az Intézet tudományos tevékenységéről bővebben a következő linken olvashat: ONKOLÓGIAI KUTATÓ KÖZPONT
NEMZETKÖZI KAPCSOLATOK
A Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya szerteágazó tevékenységet végez az Országos Onkológiai Intézetben (OOI). Osztályunk felelős az Intézet Európai Uniós projektjeinek koordinálásáért, amelyek Prof. Dr. Polgár Csaba főigazgató vezetésével zajlanak; a nemzetközi szervezetekkel való együttműködésért; és a partnerintézetekkel való kétoldalú kapcsolatok fenntartásáért. Az Intézetnek kiterjedt kapcsolatai vannak öt különböző kontinensen, és tagja a legnagyobb európai és nemzetközi onkológiai szervezeteknek. Figyelemmel kísérjük az elérhető pályázatokat, megírásukban jelentős szerepet vállalunk. Számos, az Intézetben felmerülő fordítási igényt is mi végezzük, továbbá osztályunk szervezi az Intézet munkatársainak külföldi útjait, kiküldetéseit.


Kapcsolat
A Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya a 16. épületben található, a 109. és 110. szobákban. Tel: +36-1-224-8600
Mellékek
Dr. Nagy Péter: 1170
Marosi Edit: 1524 (vagy: +36-1-224-8766)
Balkay Míra: 1554
Bálint Réka: 2199
Felhő Réka: : 1110
Ungor Beáta: : 3794
E-mail: nko@oncol.hu
JELENLEG ZAJLÓ EURÓPAI UNIÓS PROJEKTEK


CHRODIS PLUS - EGYÜTTES FELLÉPÉS A KRÓNIKUS MEGBETEGEDÉSEK ELLEN (2017-2020)
A CHRODIS PLUS egy hároméves kezdeményezés (2017-2020), amelyet a spanyolországi Carlos III Egészségügyi Intézet vezet, és amelyet az Európai Bizottság és a részt vevő felek finanszíroznak.
Az együttes fellépésekben átlagosan 25 partner vesz részt, az intézkedés hatókörétől függően. Ebben az együttes fellépésben 42 intézmény képviselői vesznek részt - 18 EU tagországból, valamint Norvégiából, Szerbiából és Izlandról. Az EU-ban az egészségügyi kiadások kb. 70-80%-át a krónikus betegségek kezelésére fordítják, ami becslések szerint évente 115 milliárd eurót jelent, vagyis a GDP 0,8%-át. A CHRODIS PLUS a 36 hónapos futamideje alatt hozzájárul az erre fordított egészségügyi kiadások terheinek a csökkentéséhez, a bizonyítottan sikeres irányelvek gyakorlatba ültetésével.
Az EU tagállamok és az EU politikájának egyik prioritása csökkenteni a krónikus betegségek, mint például a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a daganatos betegségek és a mentális zavarok terheit, hiszen ezek Európában a 65 év feletti korosztályban 10 emberből 8-at érintenek.
A 2017. szeptember 1-jén induló projektben Intézetünk aktívan részt vesz a WP2 (Disszemináció) munkacsoport és a WP5 (Egészségfejlesztés és Prevenció, Health Promotion and Disease Prevention, HPDP) munkacsoportban. Ez utóbbi fő célkitűzései:
• Javítani az országok hozzáállását az egészségfejlesztési és betegségmegelőzési programok kivitelezésében az európai HPDP programok további elemzése révén, különös tekintettel az innovatív megközelítésekre.
• Növelni a HPDP hatékonyságát a kisebb ’pilot’ modellek esetében a bevált gyakorlatok fokozása és/vagy a jól bevált módszerek alkalmazása és megvalósítása, megerősítése révén.
• Javítani az egészségügyi ágazat és az egészségfejlesztés szektor közötti együttműködést.

INTENT - AZ IRÁNYELVEK ÉS A BENCHMARKING PROTOKOLLOK HASZNÁLATA A SZOCIÁLIS VÁLLALKOZÓI MEGOLDÁSOK SERKENTÉSÉRE EGY BETEGKÖZPONTÚBB KÖZÉP-EURÓPAI ONKOLÓGIAI ELLÁTÁSÉRT (2017-2020)
A projekt célja az innovatív, betegközpontú megoldások kidolgozása az onkológiai ellátásban. Ennek megvalósítása az onkológiai ellátó centrumok szakemberei, a betegek, és a döntéshozók bevonásával zajlik. A cél, hogy a közös munkának köszönhetően pontosabb képet alkothassunk a betegközpontú megközelítésről, és ez által az onkológiai ellátás fejlődjön Közép-Európában. Az innovatív onkológiai ellátási modell kifejlesztése mellett, a projekt szakpolitikai ajánlásokat is megfogalmaz. Egy online ’benchmarking’ eszközt fejleszt ki, és prioritási sorrendet állít fel helyi szinten a meglévő ellátó rendszerek fejlesztésére. Egy virtuális ’know-how’ centrumot is létrehoz.
A virtuális centrumban a jól bevált gyakorlatok gyűjteménye, a ’benchmarking’ gyakorlat eredményei, illetve az innovatív ötletek tárháza lesz elérhető az érdeklődő felhasználók számára. Az onkológiai ellátás minősége fejlődni fog az egészségügyben dolgozó vezetők, klinikusok és szakemberek munkája nyomán, az INTENT projekt során létrehozott eszközök és a felhalmozott ismeretek felhasználásával. A pozitív változások eredményeként az állami egészségügyi szolgáltatók innovációs lehetőségei is feltárhatóak.
Az INTENT projekt 2017.07.01 és 2020.06.30 között zajlik. A projektet az Interreg CENTRAL EUROPE Program támogatja az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozásán keresztül. A projektben 9 partner intézet vesz részt 4 közép-európai országból és a munka 4 tematikus munkacsoportban zajlik. Az Országos Onkológiai Intézet a WP3 vezetője, melynek célja a ‘Pilot Gyakorlat Kivitelezése Közép-Európában’.
Az INTENT poszter letölthető ITT



LEZÁRULT EURÓPAI UNIÓS PROJEKTEK
